Безконтактні кнопки виходу їх різновиди та сфера застосування

Безконтактна кнопка виходу - простий і ефективний пристрій для організації виходу з приміщення. Вірніше, це інструмент для виходу. Якого навіть торкатися не треба, щоб ним скористатися. Для чого він, якщо є звичні контактні кнопки, навіщо він, у чому вигода від нього, скільки коштує .... Маса питань, на які ми зараз відповімо.

Що таке безконтактна кнопка виходу?

Невеликый, компактний пристрій, з гарним дизайном, злегка футуристичного характеру. Немов пропонує заглянути в майбутнє. Його мета - забезпечити безпеку і зручність «жителів» офісу, гостей, фахівців сервісних служб, які часто бувають в приміщенні.

Кнопка встановлюється на виході, і виконує функцію відкриття дверей (вірніше, активації відкриття електромеханічного або електромагнітного замка). Відзначимо, що моделі таких пристроїв завжди в яскравому, добре помітному дизайні. Потрапляли в таку ситуацію, що намагаєтеся вийти з відділення банку, а пластикові двері не відкривається? Пам'ятаєте цей судомний пошук поглядом якийсь додаткової ручки, кнопки ... Так, контактна маленька кнопка знаходиться, звичайно, і двері відкриваються. Але це злегка «принизливе» відчуття застряглох в тамбурі людини залишається. Так ось в разі установки безконтактної кнопки виходу таких історій не відбувається. Їх добре розпізнають і не соромляться користуватися.

Механізм кнопки простий: всередині корпусу у неї встановлений інфрачервоний датчик (ІЧ), який реагує на тепло людського тіла. Коли він «розуміє», що поруч рука, контакти кнопки розмикаються або замикаються (в залежності від того, нормально-розімкнуті або нормально-замкнуті вони), подаючи сигнал, що управляє замком.

Принцип дії: ви проводите перед кнопкою рукою, причому будь-якою її частиною (долонею, пальцями, та хоч ліктем), і двері відкриваються. Можна спокійно виходити з приміщення. Далі в справу включаються доводчики двері, вона закривається, замок знову замикається і двері блокуються.

Безконтактні кнопки виходу мають одну найважливішу перевагу перед контактними: вони не переносять зі своєї робочої поверхні віруси і бактерії однієї людини іншій. Це архіважливо в умовах пандемії COVID-19!

Які безконтактні кнопки виходу пропонуються на ринку

Виробники кнопок створили відмінний асортимент для будь-якого типу об'єктів. Тому, зайшовши на сторінку профільного інтернет-магазину, ви вже на прикладі великого числа фільтрів можете оцінити кількість типів кнопок виходу. Ми опишемо основні. А заодно і пояснимо, як вибрати безконтактну кнопку виходу.


1. Матеріал корпусу. Пропонують алюмінієві, пластикові, скляні та корпусу з нержавіючої сталі. Вибір залежить від того, яке у вас приміщення:

  • неопалюване;
  • просто хвіртка, інтегрована з парканом (необхідно буде вуличне виконання кнопки);
  • опалювальне;
  • житлове;
  • комерційне (склад, офіс, банківське відділення) і т.п.

Зрозуміло, що для офісу досить кнопки в легкому, елегантному пластиці. Зовнішній вигляд кнопки не зіпсується, навіть якщо її будуть користуватися по 1000 чоловік на день - до неї не потрібно торкатися. Алюмінієвий корпус навіть не фарбують - він і так має «дорогий» кольор. Корпус з нержавіючої сталі означає застосовність кнопки на вулиці.

2. Врізний або накладний спосіб установки. Тут все залежить від того, на яку поверхню ви будете встановлювати пристрій. Накладний найімовірніше буде застосовуватися при інсталяції на гіпсокартонну стіну. Врізний - в цегляну кладку, дерев'яну панель достатньої товщини.

3. Нормально-розімкнуті або нормально-замкнуті контакти. Враховувати потрібно те, який замок встановлений на двері. Кнопка з першим типом контактів підійде для електромагнітних замків, з другим - для електромеханічних. Цей критерій діє і в тому випадку, коли ви ще не придбали замок, а тільки плануєте.

4. Підсвічування. Зазвичай кнопки красиво підсвічуються, тому її добре видно в приміщеннях з недостатнім рівнем висвітлення.

Проконсультуйтеся в монтажній компанії, наприклад, у Київській асоціації домофонних компаній, про те, скільки коштує встановити безконтактну кнопку, і робіть ваш вибір!

Є питання або потрібна допомога?

Замовляйте дзвінок консультанта!

Дякуємо, запит відправлений. Ми скоро зв'яжемося з вами!
Чат с менеджером