Дивовижне пристрій для домашнього комфорту - дверні (доводчики) дотягувачи. М'якість, плавність, непомітність - такі властивості до їх роботі характерні. Тут ми розповімо, що таке доводчики дверей, як працюють доводчики дверей і обов'язково про правила їх вибору.
Дверні доводчики: для чого потрібні?
Старше покоління чудово пам'ятає, як на дверях в під'їзді встановлювали потужні пружини «моментальної» дії. Доводилося по черзі:
- докладати значних зусиль для відкриття і утримання дверей;
- серйозно прискорюватися при подоланні порога, тому як відпущена двері мала намір надати вам швидкість шляхом «мотивування» в спину;
- бути готовими терпіти звук пострілу, з яким закрилися двері. Що звучало як розрив гарматного ядра.
В цілому ось ми і розповіли, для чого потрібні доводчики на дверях. Для м'якого і акуратного приєднання двері до других дверей (розсувні двері) або з дверним отвором. Втім, «посилимо» деталізацію мети установки цього механізму:
- безшумність роботи двері і механізму;
- відсутність ударних навантажень на замки, полотно двері і отвору;
- щільне прилягання двері, як наслідок - відсутність протягів;
- надійність «спрацювання»: це означає, що двері гарантовано закриються, навіть якщо ви забули за собою закрити її самі, і зафіксувати закриттям ручкою замку; теплозбереження в під'їзді — на висоті!
- адекватне зусилля при відкриванні та закритті дверей: немає страху, що «прищемить хвіст», є можливість нормально внести важкі, об'ємні сумки;
- зниження навантаження на петлі: вага двері при динамічному навантаженні не «розхитує» саму петлю і її елементи кріплення;
- безпеку проходу маленьких дітей, людей похилого віку і людей з фізичними вадами.
Як вибрати доводчики дверей
Широкий асортимент доводчиків, достатня кількість їх конфігурацій, різні «потужності» роботи і режимів експлуатації іноді людей вводить в ступор. Стільки моделей, космічний дизайн, комфорт спрацьовування, червоненькі, чорненькі ... очі розбігаються. Так потім виникає питання, чому витончений доводчик зламався через півроку. Тому що був встановлений на двері масою 100 кг, хоча розрахований на роботу з 10-кілограмовою.
Як не розгубитися, який доводчик дверей вибрати, щоб він прослужив довго і виконував свої функції до кінця?
Невелика вступна:
- Різновиди доводчиків: накладні (на полотні дверей кріпиться штанга пристрою, на одвірку - втягуючий елемент), що вбудовуються (прихованої установки), підлогові.
- Принцип роботи: колінні (відкритого типу, зі складним важелем); ковзаючі важільні (частково прихований, з укладанням важеля під час роботи в спеціальний паз)
Ось невеликий рецепт, що враховує особливості цих пристроїв:
- Оцінюємо масо-габаритні показники доводчика. Консультант магазину або специфікація на сайті інтернет-магазину повинні вказувати клас пристрою: 1-ий - двері до 20 кг, 2-ий - до 40 кг, 3 - до 60 кг, 4 - до 80 кг, 5 - до 100 кг, 6 - до 120 кг і нарешті 7-ий клас призначений для експлуатації з дверима до 160 кг ваги. Ця класифікація відповідає європейській системі EN1154.
Важливо, якщо на доводчику або його упаковці присутнє маркування СЕ (пристрої фірм GEZE, Dorma і Abloy). Це означає різні рівні потужності приводів. - Дивимося можливості налаштувань тяги або швидкості роботи
- Визначаємо наявність промежутночной фіксації (затримка на певних кутах при закритті дверей)
- Оцінюємо силу тяги приводу доводчика.
- Оцінюємо діапазон робочих температур.
- Оцінюємо надійність кріплення доводчика. Важливо, так як робота йде в динамічному навантаженні.
- Оцінюємо довговічність пристрою. Вона повинна відповідати не менше 1 млн робочих циклів.
В цілому, кожен доводчик має свої переваги при установці в кожному унікальному випадку.
Друзі, який доводчик вибрати - можете вже зараз вирішити самі. А можете проконсультуватися з нашими фахівцями за телефонами 044 490 71 11 или 068 490 71 11.
Живіть комфортно!