Під'їзні домофони: принцип підключення до квартири

Як театр починається з вішалки, так і житловий багатоквартирний будинок – з панелі виклику домофонної системи. Навіщо домофонія потрібна мешканцям, які є види домофонів, як квартирні домофонні блоки підключаються до загальної системи – на ці запитання постараємося дати відповідь.

Принцип дії домофону

Домофонна система – система безпеки, яка сьогодні поєднує у собі можливості систем відеоспостереження та системи контролю та управління доступом. Більше того, найсучасніші моделі відеодомофонів здатні інтегруватися в системи «розумний дім», які відповідають за створення комфорту в квартирі чи будинку, та контроль побутових приладів, водопроводу, опалення.

Найбільш традиційна домофонія для багатоквартирних будинків – аудіодомофони. Здебільшого це аналогові системи. Цифрова домофонія представлена відеодомофонами. Різниця між ними – у першому випадку є лише один канал для ідентифікації гостя та переговорів із ним (аудіоканал). У другому – два канали (аудіо та відео). Відеодомофон дозволяє краще ідентифікувати гостя, він також оснащений можливостями підключення додаткових відеокамер і панелей, виконавчих пристроїв, функціями відеоаналітики. Аудіодомофон «бідніший» щодо цього.

Втім, принцип їхньої роботи цілком схожий:

прийняття виклику відвідувача з панелі виклику на домофонний блок усередині квартири;

ідентифікація гостя та з'ясування мети його візиту;

дистанційне відкриття дверей або скидання виклику.

Марки домофонів та кількість абонентів

Ми пропонуємо купити домофон, який виготовлено вже відомими на ринку компаніями. До них відносяться ARNY, Commax, Vizit.

Кількість абонентів, що підключаються, до викличної панелі в під'їзді залежить від того, якого типу домофонну систему встановлено. Існують:

Одноабонентські домофони. Встановлюються зазвичай у заміському будинку, офісі.

Багатоабонентські домофони. Призначені для багатоквартирних будинків та в офісах, для організації внутрішньої системи контролю та керування доступом.

Залежно від цього розрізняють їх принципи підключення до квартири. Ось їх перелік:

Цифрові. Підключення здійснюється за допомогою крученої пари. Адресація відеодомофонів реалізована за допомогою IP-протоколу. Моделів аудіодомофонів такого типу практично немає на ринку (занадто дорого).

Координатно-матричні. Зазвичай це аудіодомофонні системи. Принцип полягає в тому, що від панелі виклику до кожної квартири протягнуто два дроти. Код кнопки панелі виклику «прив'язується» до номера квартири. За таким принципом поєднуються аналогові пристрої. Вони дешевші, але робота з підключення та проведення між поверхами проводів для кожної квартири може стати дуже дорогим задоволенням.

Бездротові. До них належать аналогові домофони із вбудованим модулем WiFi зв'язку, цифрові (IP) відеодомофони. Як правило, у них є можливість підключення до системи та кабельного каналу.

Такі роботи, як підключення домофону до квартири та налаштування виконуються нашими майстрами швидко та якісно. Незалежно від типу, виду домофону, кількості абонентів, що підключаються.

Є питання або потрібна допомога?

Замовляйте дзвінок консультанта!

Дякуємо, запит відправлений. Ми скоро зв'яжемося з вами!
Чат с менеджером