На сайтах виробників і продавців СКУД навряд чи знайдеться їх детальний перелік. Основна причина - конкурентні суперечки, упередженість описів. Однак робити вибір найбільш підходящого для вашого випадку пристрої замикання дверей потрібно, і підійти до нього потрібно у всеозброєнні. Тобто з якомога більшим обсягом знань.
Домофон - пристрій аудіо- та/або візуальної ідентифікації відвідувача і дистанційного відкриття замку на дверях в квартиру, офіс або в під'їзд.
Кодовий замок - електро- або механічний замок, який відкривається за допомогою введення секретного коду на цифровий або механічній клавіатурі відвідувачем. Самостійно.
Швидше за все ви пам'ятаєте еру кодових механічних замків на дверях в під'їзд? Коли для їх відкриття не потрібно було «вибивати зізнання» від мешканців. Досить було подивитися, яким чином складають пальці при натисканні на кнопки замку відвідувачі, які мали право проходу. Або подивитися, які з клавіш мали найбільш сильні сліди експлуатації.
Забігаючи наперед, скажемо, що такі механічні кодові замки практично на всіх дверях в під'їзд замінюють на електромагнітні або електромеханічні замки, панелі виклику домофонних систем. Для відкриття таких дверей досить мати при собі електронний ключ-мітку або карту доступу. Ніяке підглядання або допит не допоможуть зловмисникам.
Домофони, як ми вже говорили - СКУД дистанційного типу роботи. Завдяки встановленню біля дверей зчитувача електронних ключів доступу вони забезпечують доступ до приміщень людям з відповідними правами доступу. А завдяки дистанційному розпізнаванню відвідувача і цілі його приходу легко прийняти рішення про відкриття дверей мешканцеві або співробітнику, який знаходиться всередині будівлі.
До переваг домофон відносять наступне:
можливість централізованого дистанційного контролю дверей з одного місця (стійка ресепшена і т.п.);
можливість контролювати один замок з декількох територіально віддалених місць;
можливість встановлювати в рамках однієї СКУД додаткове обладнання - камери відеоспостереження, датчики протікання води, виконавчі механізми (ревуни, шлагбауми і т.п.);
вбудована відеоаналітика (детекция осіб, снування без діла і т.п.) в більш сучасних мережевих домофонах;
загальний більш високий рівень забезпечення безпеки об'єкта та ін.
Механічні кодові замки існують двох типів:
з кнопковими панелями для введення коду;
з колами набору.
Основні недоліки цих пристроїв - в переліку нижче:
простота відкриття кнопкових моделей злочинцями через можливість підглянути код або визначити комбінацію кнопок по потертостям;
прості моделі (ми не говоримо про особливо захищених моделях для сейфів) з колами для набору коду легко відкрити завдяки характерному клацанню при прокручуванні диска;
механічні кодові замки мають менший термін експлуатації, більш піддаються вандальним атакам, дії вологи, низької температури і т.п.
У електронних кодових замків є хороші переваги навіть у порівнянні з домофонними системами. До них можна віднести все, що в переліку нижче:
вартість пристрою і установки - найчастіше менше, ніж у домофона;
ці замки відмінно підходять для установки в місцях, де не потрібно дистанційна ідентифікація гостя;
в моделях деяких виробників приховані кнопки (наприклад, замки Dori);
такі пристрої легше встановлюються, настроюються і т.п.
Незважаючи на багатство вибору в інтернеті, варто дотримуватися деяких правил здійснення покупки. В першу чергу, придбайте ці пристрої СКУД в онлайн або офлайн магазинах, які надають гарантії.
По-друге, що ще краще, придбайте у прямих дилерів.
По-третє, купуйте там, де вам нададуть консультацію та допомогу при установці кодового замка або домофона.
Наприклад, це варто зробити у нас! Телефон для консультацій і придбання - 044 490 7111.
Є питання або потрібна допомога?
Замовляйте дзвінок консультанта!