Дотягувачі дверей - опис, види, установка

Навіщо потрібні дверні дотягувачі? В основі відповіді на це питання лежать характеристики роботи цих пристроїв. Ось їх простий перелік: забезпечення плавності закриття дверей; дискретність швидкості закриття дверей (на різних етапах закриття може бути забезпечена різна швидкість руху дверей); щільне закриття дверей; дотягувачи можна встановлювати на внутрішні і зовнішні двері в приміщення.

Тепер можна обговорити завдання, які вирішуються за допомогою цих пристроїв. В першу чергу це автоматичне закриття дверей. Умовно - забезпечення комфорту. Погодьтеся, дуже зручно не втрачати час на закриття за собою дверей, особливо якщо несеш важкі валізи.

У другу чергу, це надійність закриття дверей. Тобто гарантовано автоматичне закриття дверей на засувку, електромеханічний або електромагнітний замок. Доступ для чужих людей, тварин закритий. У під'їзді чистота і порядок, безпечно.

По-третє, двері не отримують механічних пошкоджень через нещільне закриття. Ожеледь, потрапляння сторонніх предметів в отвір дверей, викривлення полотна двері і тому подібні «варіанти» при наявності дотягувача неможливі.

Види доводчиків

Розрізняють три основних види цих пристроїв.

1. Стандартні дотягувачи (верхні). Вони всім добре знайомі, ви їх можете побачити у верхній частині дверей в під'їзд, на дверях в офіси, між виробничими приміщеннями і т.д. Розрізняються дизайнерськими рішеннями, класом виконання (в залежності від маси і ширини дверей). Ці пристрої монтуються двома способами. Перший - це монтаж механізму дотягувача на дверний короб, а поворотний важіль - на полотно двері. Другий - навпаки.

2. Підлогові дотягувачи. Їх використовують або в дизайнерських рішеннях (щоб не псувати інтер'єр квартири або будинку, робочих просторів). Або в тому випадку, якщо відсутній дверний короб, і кріпити механізм дотягувача вгорі ні до чого. Стеля зазвичай набагато вище дверного отвору, так що і до стелі не прикріпили. Підлоговий дотягувач складається з двох частин, одна з яких кріпиться до дверей, а друга - в підлогу, в заздалегідь підготовлене поглиблення. Особливість установки такого пристрою - потрібна висока точність установки і налаштувань.

3. Дотягувачи для прихованої установки. Їх особливість - непомітність для господарів і відвідувачів.

Для того, щоб дотягувачи служили довго і надійно, необхідні їх правильний монтаж і налагодження, також потрібно дотримуватися правил експлуатації, вчасно проводити обслуговування дверей з дотягувачем.

Як встановити дотягувач на вхідні двері

Процес установки може бути простим, якщо попередньо ознайомитися з черговістю дій, яку ми наведемо пізніше. Для початку необхідно знати, що дотягувач (в стандартному вигляді) складається з корпусу з механізмом повернення, важеля повернення, кріпильних елементів. Часто в комплекті поставки знаходиться допоміжний шаблон, який серйозно полегшує установку. Відзначимо, що зробивши одну установку, з подальшими можна впоратися набагато швидше.

Отже, перелік дій по установці пристрою:

прикріпити допоміжний шаблон вгорі двері відповідно за доданої до нього схемою (використовуйте клейку стрічку);

просвердлите отвори в місцях, зазначених на шаблоні. Після цього шаблон можна зняти;

з'єднайте поворотний важіль з корпусом поворотного механізму дотягувача;

прикріпіть корпус і важіль до відповідних місць на двері і дверному коробі з допомогою кріпильних елементів. Не забудьте, що гвинти для регулювання повинні бути звернені до дверних навісів. Важіль повинен бути перпендикулярним до корпусу дотягувача при закритих дверях;

відрегулюйте роботу дотягувача, інакше можлива його «некоректна» робота - ляскання дверей, складне відкриття і т.п.

Відзначимо, що для регулювання дотягувача використовується два гвинти. Один регулює швидкість закриття в кутовому діапазоні дверного полотна від 180° до 15°. Другий - від 15° до 0°.

Найпростіший спосіб швидко і правильно встановити дотягувач - запросити нашого майстра. Зробити це можна прямо зараз (а заодно отримати потрібні відповіді і придбати дотягувач) можна за телефоном 044 490 7111!

Є питання або потрібна допомога?

Замовляйте дзвінок консультанта!

Дякуємо, запит відправлений. Ми скоро зв'яжемося з вами!
Чат с менеджером