Контроль доступу в школах і дитячих садах. Як захистити своїх дітей?

Безпека дітей - то, з чого має починатися навіть проектування дитячого садка і школи. Де будуть ігрові майданчики на повітрі, яка висота огорожі, та й попередня оцінка загроз стане у нагоді, до речі. Втім, будівлі і їх конфігурація не наша «тема», та й побудовано більшість садків і шкіл ще в минулому столітті. Наше завдання - система безпеки для школи та дитячого садочку. Як її організувати, яке обладнання використовувати і т.п.

Чи потрібно відеоспостереження і домофонів в школі і дитсадку?

З досвіду спілкування з керівниками даних закладів відразу скажемо - ніхто слова проти не скаже. Ні проти домофонів, ні проти відеоспостереження. Але впроваджувати ці системи чомусь ніхто не поспішає. І справа навіть не в тихому саботажі. Люди не бачать, як реально ці системи безпеки захищають дітей. Тому давайте розглянемо трохи аргументів за установку обладнання.

Захист дітей в школі і дитячому садку

Захисні заходи в цих установах складаються обов'язково з двох, одночасно працюючих складових:

 • організаційно-адміністративні заходи;
 • технічні засоби безпеки.

В рамках першої складової необхідно формалізувати ряд положень про те, хто і коли може потрапляти на територію установи, хто несе відповідальність за пропускний режим, які повноваження має охорона (якщо вона є), як повинні спрацьовувати системи безпеки в разі аварій, форс-мажору і т.д.

В рамках другої складової необхідно вибрати, придбати, встановити, налаштувати і запустити в експлуатацію системи управління і контролю доступом та відеоспостереження. Для початку потрібно вивчити можливості цих систем. Потім зайнятися самостійним підбором їх обладнання або «делегувати» цю справу професіоналам.

Від чого захищають дітей:

 • прохід і переміщення по території сторонніх;
 • несанкціоноване перебування на території;
 • розкрадання особистих речей, власності установи;
 • вандалізм, вживання сторонніми спиртних напоїв, неналежну поведінку дорослих;
 • контроль прогульників як серед дітей, так і серед викладацького-виховного та обслуговуючого персоналу;
 • буллінг і т.п.

Такі системи з легкістю дозволяють визначати, чи прийшла дитина в школу чи ні, у скільки дитини привели в дитячий сад і т.п.

Входить в «моду» тема запобігання буллінгу. Законодавець ввів додаткову мотивацію «зацікавленим особам» для припинення буллінга - 19.01.2019 р ввів в дію закон про протидію буллінгу. Штраф складає від 850 до 1700 грн. або 20-40 годин суспільно-корисних робіт.

Технічні засоби захисту дітей в дошкільних установах і школах

До найбільш ефективних відносять системи відеоспостереження та домофонні. Камери відеоспостереження легко розмістити в самих «затишних» закутках будівлі. Можна сміливо оголошувати в школі, що «покурити за рогом» вже не вийде!

Незайвими камери будуть і в класах і дитсадівських групах. У випадках якогось конфлікту можна переглянути відеоархів історії його виникнення.

Як встановити відеоспостереження в школі порекомендують наші фахівці - нічого складного в цій справі немає.

Так само прості і домофонні системи. Встановлена біля вхідних дверей виклична панель і домофон в приміщенні успішно:

 • допоможуть запобігти проходу в дошкільний заклад або школу сторонніх;
 • нададуть доступ по дзвінку або за допомогою індивідуального електронного ключа або карти співробітникам, батькам, школярам, співробітникам сервісних служб і т.п .;
 • заблокують можливість самостійного виходу дітей за межі дитячого садка.

Ще більше функціональності надасть відеодомофон. Він дозволяє встановлювати додаткові відеокамери до викличної відеопанелі. Відповідно додається:

 • можливість вести контроль за зовнішньою стороною огорожі установи - «відпочиваючі випадково поруч» педофіли будуть втрачати інтерес до об'єкта при попереджаючої про ведення відеоспостереження наклейці;
 • ведення відеозапису або фотографування при детекції руху в поле зору камери і т.д.

У повному обсязі нададуть інформацію і дадуть відповідь на ваші запитання наші фахівці.

Звертайтеся!

Є питання або потрібна допомога?

Замовляйте дзвінок консультанта!

Дякуємо, запит відправлений. Ми скоро зв'яжемося з вами!
Чат с менеджером