Відеоспостереження: плюси і мінуси

Йдуть часи, коли кожному громадянинові доведеться познайомитися з системами охоронного відеоспостереження (CCTV). Ця галузь забезпечення безпеки особистості та майна переходить від пасивного до активного характеру захисту. Для прикладу наведемо перелік таких змін:
 • ростуть можливості відеоаналітики, що вже вбудовано в камери;
 • зміцнюється тенденція інтеграції CCTV в IoT системи;
 • відеоспостереження підсилює свої позиції в суміжних системах безпеки (СКУД, домофонні системи)
 • розширюється асортимент виконавчих пристроїв, які інтегруються в системи відеоспостереження та спрацьовують по команді від них.

CCTV пропонує все більше рішень навіть для «непрофільних» завдань. Наприклад, відеоспостереження почали широко використовувати для підрахунку кількості людей, що проходять повз дверей магазину.
Так що питань про можливості відеокамер і відеореєстраторів буде маса.

Відеоспостереження: що потрібно знати

Обсяг знань про системи відеоспостереження, яким повинен володіти професіонал, складно описати в одній статті. Для користувача ж все набагато простіше. Конфігурація будь-якої такої системи базується на відеокамерах, відеореєстраторах, ряді мережевих пристроїв, аналогових і цифрових технологіях передачі відеосигналу, передачі живлення по витій парі (РоЕ) і т.д. Створити конфігурацію обладнання та пристроїв, які вирішать вашу задачу, допоможе наш консультант.

Що ще важливо при знайомстві з пристроями, обладнанням і технологіями відеоспостереження - далі.

Переваги відеоспостереження

У тексті під цим заголовком складно упустити що-небудь з уваги. Багато з пунктів переліку переваг, який ми наведемо нижче, вже вам знайомі:

 • візуальний контроль за подіями в секторі огляду відеокамери в режимі real-time і через архів;
 • інтелектуальні функції, які можуть бути вбудовані в камеру і відеореєстратор (детекция осіб і руху, розпізнавання осіб, визначення перетину ліній людьми й автомобілями, виявлення залишених або зниклих предметів і т.п.);
 • одно- і двосторонній аудіо зв'язок;
 • дистанційне керування (через додаток на смартфоні);
 • можливість інтеграції аналогових і цифрових пристроїв в рамках однієї системи (істотно знижується бюджет на закупівлю елементів системи відеоспостереження);
 • побудова сценаріїв роботи без участі людини, в т.ч. і автоматизація реагування на тривожні події;
 • можливість відстежити переміщення і місцезнаходження зловмисників, в т.ч. за допомогою глобальних систем відеоспостереження типу «Безпечне місто» (Smart City) і т.п.

Недоліки відеоспостереження

Треба розуміти, що в більшості випадків «батьками» недоліків служать грубі прорахунки ще на стадії планування системи відеоспостереження. Звідси і непомірні бюджети, і складності в обслуговуванні, ремонті і т.д.

Дуже часто в якості недоліків наводять приклади елементарно не вирішених до кінця завдань після установки системи (оповіщення сусідів, порушення дизайну об'єктів і ін.).

Ось цей невеликий перелік основних недоліків:

 • в сектор огляду відеокамер потрапляють сусіди, діти, працівники соціальних і спеціальних служб, державних органів;
 • відносна складність освоєння клієнтом робочого і адміністративного програмного інтерфейсу системи;
 • беззахисність або недостатній, непродуманий захист обладнання і пристроїв проти вандалів, факторів технічно-аварійного характеру;
 • складність доступу для ремонту або обслуговування до пристроїв (на великій висоті, в закритих приміщеннях і ін.).

Як підібрати відеоспостереження

Є два шляхи.

 1. Якщо ви добре знайомі з відеоспостереженням - наш сайт надає детальні технічні характеристики кожного пристрою. На їх підставі зробити вибір буде легко.
 2. Якщо ви орієнтуєтеся в тематиці відеоспостереження недостатньо, ми пропонуємо допомогу консультантів і установників.

Залишаються питання? Телефонуйте 044 490 7111!

Є питання або потрібна допомога?

Замовляйте дзвінок консультанта!

Дякуємо, запит відправлений. Ми скоро зв'яжемося з вами!
Чат с менеджером