Контроль доступу на прибудинкову територію

На ринку існує маса пристроїв і систем безпеки, які в змозі тримати під контролем території і навіть перешкоджати правопорушень у дворах, в скверах, присадибних ділянках і т.п. Але всі вони можуть бути неефективними, якщо не працює закон. Наприклад, якщо ви не знайдете відповідь, як законно обгородити прибудинкову територію, ні поліція, ні суд не приймуть в якості законних наступні організаційні заходи і дії:
  • записи подій системами охоронного телебачення (відеоспостереження);
  • автоматичні шлагбауми, ворота, хвіртки;
  • пропуск на територію за картками (різноманітні системи контролю та управління доступом - СКУД);
  • хвіртки з домофонами (аудіо- і відеодомофонами);
  • паркувальний бар'єр і т.п.

Підготовка до захисту прилеглої території багатоквартирного будинку: законодавство

Перед тим, як впорядкувати прибудинкову територію багатоквартирного будинку різними елементами систем безпеки або навіть декоративними клумбами, вазонами, лежачими «поліцейськими», варто взяти до уваги наступний перелік законодавчих та нормативних документів:

  • Земельний Кодекс України;
  • Закон України «Про об'єднання співвласників багатоквартирних будинків».

Пояснення: всі дії, які ми будемо описувати далі, повинні строго відповідати всім нормам цих документів.

Покрокова інструкція по захисту території системами безпеки

Рекомендації нижче стосуватимуться не тільки того, як законно встановити шлагбаум на прибудинковій території, але і безлічі супутніх або схожих дій.

  1. Жителі багатоповерхівки повинні перш за все оформити право на земельну ділянку, на якій знаходиться їхній будинок. Як правило, оформлення проводиться на Об'єднання мешканців багатоповерхового будинку (ОСББ), яке юридично зареєстровано, має печатку та інші атрибути юр.особи.
  2. Рішення про встановлення систем, які дозволяють організувати контроль доступу на прибудинкову територію багатоквартирного будинку, приймається на загальних зборах власників квартир. «За» має проголосувати не менше 2/3 мешканців. Підсумок голосування повинен бути закріплений в протоколі зборів. Він є підставою для укладення договорів на встановлення огорожі, СКУД від імені ОСББ з підрядниками. Так само в протоколі повинна бути вказана уповноважена особа.
  3. Після визначення конфігурації СКУД і типу огорожі, вибору компанії-підрядника ОСББ звертається до органу місцевої ради з благоустрою, де отримує дозвіл на встановлення огорожі. У зверненні «фігурує» свідоцтво про право на землю, протокол зборів ОСББ, ескіз огорожі зі шлагбаумами та ін.

Коли і кому заборонено обмежувати доступ на прибудинкову територію

Потрібно пам'ятати про умови, коли навіть установка хвіртки з домофоном заборонена. Звичайно, такі випадки рідкісні, проте вони трапляються. До них відносять:

  • перешкода проїзду авто і проходу людей до інших будинків (транзитний рух);
  • присутність на території міжбудинкових доріг;
  • перешкода проїзду техніки спеціальних служб (швидка допомога, пожежники, поліція);
  • коли шлагбауми та інші обмежувальні пристрої встановлюються власниками магазинів, кафе і т.п. без згоди мешканців.

Чи можлива установка пристроїв контролю прибудинкової території для вашої багатоповерхівки, може пояснити наш співробітник по тел. +380 44 490 7111 або іншим, які вказані на сайті.

Є питання або потрібна допомога?

Замовляйте дзвінок консультанта!

Дякуємо, запит відправлений. Ми скоро зв'яжемося з вами!
Чат с менеджером