Монтаж домофону: рекомендації та помилки

Відеодомофон – одна з найпоширеніших систем безпеки, якій вдалося об'єднати можливості охоронного телебачення (CCTV) і систем контролю та управління доступом (СКУД).

При цьому пристрій справно виконує основні завдання:

  • приймає виклик від гостя;
  • дозволяє ідентифікувати гостя та дізнатися мету його візиту по аудіо- та відеоканалу зв'язку;
  • дистанційно відчиняє двері або «скидує» дзвінок.

Всі інші функції (підключення додаткових камер, панелей виклику, виконавчих пристроїв, вбудована відеоаналітика тощо) служать «допоміжними». Тобто дозволяють краще контролювати обстановку на майданчику, що цікавлять, простір перед викличною панеллю і т.д.

Збільшення кількості можливостей відеодомофона призводить до зростання опцій користувача, складності налаштування пристрою, появі більш «важких» для освоєння та налаштування адміністративних програмних інтерфейсів. Як уникнути помилок, що виникають з цієї причини вже на тому етапі, коли планується почати монтаж домофону?

Уважне вивчення інструкції, описів та відгуків в інтернеті на жаль, не дає 100-відсоткової правильності інсталяції домофонії. Більш ефективна консультація з нашим менеджером. Найголовніші «промахи» описані далі.

Особливості монтажу домофону

Обладнання домофонії встановлюється із внутрішньої, відносно захищеної сторони приміщення. І зовні, де за деяких обставин до проводів можуть мати сторонні. Не кажучи вже про панель виклику. Однак, на відміну від проводів, вона захищається антивандальним корпусом, розбити його неможливо, хіба що вандал може її пофарбувати.

Провід бажано прокладати ще на етапі будівництва, інакше монтажникам доведеться або використовувати стару проводку, або її демонтувати, прокладати новий.

Зовні частково доступним (або зовсім недоступним) для сторонніх залишається електрозамок. Цілком недоступний – електромагнітний замок. У електромеханічного замку зовні знаходиться замкова щілина.

Основні помилки під час монтажу домофону

Насамперед це помилки будівельників при обладнанні місць для прокладання кабелів, гофри для їх захисту, місць встановлення панелі виклику. Їх заливають бетоном, закривають декоративними панелями, просто забувають про їхнє розташування і т.д.

Наступна "популярна" помилка - монтаж проводами, які не підходять для домофонії.

Потім йдуть помилки при підключенні проводів, які виникають через неуважність або помилкове прочитання принципової електричної схеми.

Основна помилка – звернення до фахівців із недостатньою кваліфікацією. Вартість встановлення домофону не настільки висока, щоб заощаджувати на безпеці будинку, офісу.

Є питання або потрібна допомога?

Замовляйте дзвінок консультанта!

Дякуємо, запит відправлений. Ми скоро зв'яжемося з вами!
Чат с менеджером